Akademie 3. věku Příběh Titaniku

19.11.2017 20:25

Skvělá přednáška Bc. Dany Šimkové nadchla posluchače Akademie 3. věku, kteří téměř tři hodiny nerušeně sledovali poutavé vyprávění o příběhu neslavnější lodi Titanik.Nadšená spisovatelka, která se mimochodem od čtrnácti let podrobně zajímá o historii potopení Titaniku. Vyprávěla o stavbě, plavbě a potopení Titaniku, o nejnovějších objevech a o současných možnostech. Během přednášky jsme viděli skutečné záběry Titaniku ze dne vyplutí, slyšeli autentický záznam melodie, která zněla v osudnou noc 15. dubna 1912 na jednom ze člunů. Příběh o lodi zná snad každý, ale co se dělo na člunech po jejím potopení? Proč se pouze jeden z nich vrátil, aby zachránil další trosečníky? Jak lidé prožívali nekonečné hodiny na malých člunech uprostřed mrazivé noci v severním Atlantiku? Jak se tento děsivý zážitek podepsal na jejich dalším životě? Skvělá přednáška o lidské statečnosti, hrdinství a neskutečné odvaze . Přednáška umocněná kapitánskou uniformou a neskutečně emoční náladou přítomných posluchačů. Danu Šimkovou na konci přednášky čekal obrovský aplaus a my se už teď můžeme těšit na březnovou přednášku o Marii Terezii.