Akademie 3. věku 14. února 2019

17.01.2019 09:52

Lepší senior v Hulíně

V polovině února se studenti Akademie 3. věku opět sešli v sále MKC Hulín, kde pro ně byla přichystaná inspirativní přednáška pana Zdeňka Svobody, ředitele neziskové organizace Lepší senior. Posláním organizace je povzbudit a podpořit zájem seniorů o pozitivní přístup k životu a to především v dnešní době, kdy co chvilku na nás odněkud vyskočí negativní zpráva, ať už z novin, televize či rádia. Je vědecky dokázáno, že člověk si negativní emoce a zážitky pamatuje daleko déle, než ty pozitivní, což zpravidla ovlivňuje jeho další rozhodování. Pan Svoboda seniory seznámil s metodami, jak se každé ráno optimisticky naladit, jak se nezabývat zbytečnými informace, kterými nás média neustále zahlcují a jak se v první řada zaměřit sami na sebe. Pozitivní energie a nadšení zaplnilo celý sál a na seniorech bylo vidět, že je přednáška zaujala a přinesla jim i nový pohled na jejich dosavadní život. A o to právě šlo.