Akademie 3. věku - 10. října 2019

07.10.2019 15:02

KDYŽ VÍŠ, ZACHRÁNÍŠ! Tak zněl název druhého setkání studentů Akademie 3. věku. Ve čtvrtek 10. října 2019 přijaly dvě zaměstnankyně Červeného kříže Kroměříž pozvání do sálu MKC Hulín, aby seniorům připomněly základy první pomoci, seznámily je s novinkami a vyvrátily některé mýty, které si mnozí pamatovali z dětství. Přednáška byla proložená i videospoty, které natáčí TV Prima ve spolupráci s Českým červeným křížem a herci ze seriálu Modrý kód, což fanynky v sále potěšilo. Přednáška se dotkla způsobů poskytnutí první pomoci při nejrůznějších situacích, jako například při popálení, infarktu, epileptickém záchvatu, krvácení aj. Aby nezůstalo jen u teorie, dovezly děvčata dvě figuríny, na kterých si senioři mohli vyzkoušet samotnou resuscitaci dospělého člověka. Jelikož nikdy nevíme, kdy se nám takové znalosti budou hodit, je dobré si je pravidelně osvěžovat, a proto velký dík patří zdravotnicím Červeného kříže Kroměříž za seznámení s problematikou, která zachraňuje životy.