Knihovna oslavila Den dětí s dětmi…. KONEČNĚ!

02.06.2021 09:04

Díky rozvolňování můžeme zase pořádat knihovnické lekce, které nám tak dlouhou dobu chyběly. V úterý 1. června 2021 všechny děti slavily svátek a my jsme rádi, že jsme mohli být u toho. V tento den do knihovny zavítali žáci prvních tříd, kteří zamířili do naší přednáškové místnosti na „kino,“ a žáci 4. A ze ZŠ Hulín, pro které jsme si připravili seznamovací knihovnickou lekci. Jelikož  děti do knihovny také dlouho dobu nesměly, rozhodli jsme se je seznámit s tím, jak knihovna aktuálně funguje, co všechno se za tu dobu změnilo, jak a kde hledat v knihovně nejen knihy. Žáky jsme si trochu prověřili malým testíkem, zda pečlivě poslouchali, ale vyplnění testů byla taková rychlost, až nás to překvapilo. Jelikož se blíží léto a prázdniny, představili jsme dětem ještě nejčtenější knihy, k některým jsme si udělali i pár úkolů – například jsme hledali rozdíly na Harry Potterovi, nebo luštili tajný vzkaz pro Sherlocka Holmese. Na závěr na děti čekal hon na knihy. Podle zadaných kritérií musely v knihovně najít ty správně knihy, a pak je ještě abecedně seřadit. Celé dopoledne jsme si moc užili a jsme rádi, že se s žáky můžeme zase potkávat (samozřejmě po pravidelném testování).