Knihovnické lekce pokračují…Jak to chodí v knihovně

22.09.2021 16:35

V úterý 21. září za námi dopoledne do knihovny zavítaly obě druhé třídy Základní školy Hulín. Ve dvou blocích jsme pro každou třídu připravili besedu Jak to chodí v knihovně, jelikož covidové prázdniny byly dlouhé a opakování je matka moudrosti. Představili jsme si základní informace o knihovně – kdy je otevřená, na jak dlouho se knihy půjčují, jak jsou v knihovně řazeny knihy a co všechno si děti můžou půjčit. Po teoretickém seznámení byl čas na praktickou ukázku. V rámci hry HON NA KNIHU si děti vyzkoušely hledat knihy podle zadaných kritérií. V celém dětském oddělení musely najít třeba komiks, novinku, knihu se zvířátkem na obálce a knihu o vesmíru. Zábavnou a soutěživou formou žáci sami zjistili, kde co přesně hledat. Zbyl i čas na prohlížení nejzajímavějších knih nebo hraní společenských her. Na závěr od nás děti dostaly malý dárek v podobě registrace zdarma, jelikož jako prvňáčci nemohli minulý rok na podzim přijít, a vlastní čtenářskou průkazku. Doufáme, že se s mnohými brzy potkáme v dětském oddělení.

Text, foto: E. Koukalová, vedoucí MěK Hulín