Knižní výdejní okénko

20.11.2020 16:03

Od pondělí 23. 11. 2020 bude knihovna nabízet svým čtenářům možnost využít knižní výdejní okénko. Čtenáři mohou vrátit a půjčit si PŘEDEM OBJEDNANÉ knihy. Knihy si můžete vyzvedávat v klasickou otevírací dobu (viz níže) s tím rozdílem, že v úterý a ve čtvrtek je možnost přijít i dopoledne od 8:30 do 11:30. Čtenáři mohou chodit bez ohledu na oddělení, které bývá za normálního provozu otevřené - zkrátka dospělým půjčíme i v úterý a čtvrtek a naopak. Prosíme čtenáře, aby při vyzvedávání dodržovali hygienická opatření - rozestupy, roušky apod. Jedná se o něco úplně nového i pro nás knihovníky, takže prosíme o schovívavost, kdyby něco nevyšlo podle plánu. Věříme, že za dobu uzavření knihoven je velký hlad po knižních novinkách, a aby se dostalo na co nejvíce z vás, rozhodli jsme se omezit počet půjčených novinek na 5 kusů na osobu. Knih si můžete objednat, kolik unesete, ale novinky (vydáno od července 2020) budou omezeny. Děkujeme za pochopení a doufáme, že to společně zvládneme. :)

Postup online objednávání níže.

NÁVOD NA ONLINE OBJEDNÁNÍ KNIH

1. Na našich webových stránkách kliknete na odkaz ONLINE KATALOG

2. V pravém horním rohu kliknete na ikonu PŘIHLÁŠENÍ

3. Do prvního řádku vyplníte, buď číslo čtenářské průkazky, nebo svůj e-mail, který máte v knihovně zadaný. Do druhého řádku napíšete PIN, který se skládá z dvojčíslí Vašeho data narození v následujícím pořadí - rok, měsíc, den. PŘ: Datum narození je 5. 11. 1920 - PIN tedy bude 201105.

!!!Pokud se Vám nejde přihlásit, může se jednat o tyto dva problémy!!!:

1) Váš e-mail je registorován ještě na dalšího čtenáře (většinou na dítě v dětském oddělení) - zde musíte použít číslo průkazu (pokud ho nevíte, zavolejte)

2) Jelikož máme nový knihovní systém, nemáte u Vašeho čtenářského konta zadané přesné datum narození - zavolejte a mi Vám ho hned doplníme a vygenerujeme PIN

4. Nyní jste přihlášeni a můžete v katalogu vyhledávat knihy, které chcete objednat nebo rezervovat.

5. Vámi vybranou knihu rozkliknete a kliknete na ikonu ZÍSKAT.

6. Nyní pokud je kniha dostupná, objeví se Vám ikona ODLOŽIT Z POLIČKY, na kterou kliknete a máte knihu objednanou. Kniha se automaticky vypůjčí, tudíž ji nemůže požadovat jiný čtenář a my ji pro Vás v knihovně odložíme. Pokud je kniha vypůjčená, objeví se ikona REZERVOVAT. Kniha se pro Vás odloží hned, jak ji dotyčný čtěnář vrátí.

A to je vše. Tímto postupem si můžete rezervovat několik knih. Prosíme o dodržování limitu 5 novinek. Objednané knihy si můžete prohlédnou ve svém kontě nahoře vpravo.

Ještě prosíme čtenáře, aby si dali pozor na symboly u jednotlivých titulů. Symbol knihy znamená klasickou svázanou knihu a symbol sluchátka audioknihu na CD nosiči.