Kouzelná knihovnická lekce

17.01.2019 09:41

V úterý 15. ledna se naše knihovna opět proměnila na Knihovnu čar a kouzel v hulínských Bradavicích a děti z družiny ZŠ Hulín tak pronikly do tajného světa plného kouzel. Poté, co všichni statečně proběhly zeď na nástupišti 9 3/4, jsme je seznámili s knihami o mladém čaroději jménem Harry Potter. S dětmi jsme si vysvětlili překládání cizojazyčných knih, řekli jsme si pár zajímavostí o celém příběhu a dostali se až na samotné školní pozemky Bradavic v novém 3D průvodci. Abychom zjistili, jak jsou žáci pozorní, vyzkoušeli jsme si je ve čtecí hře, kde museli bedlivě poslouchat čtený příběh a na určitých místech doplnit chybějící slova. K našemu velkému překvapení tato hra dětem nedělala žádné potíže. A co by to bylo za Bradavice bez Moudrého klobouku a zařazování do kolejí. Svému zařazení se kromě dětí nevyhnula ani paní vychovatelka. Na závěr jsme si protáhli ztuhlá těla při krátké filmové rozcvičce. Doufáme, že se dětem naše kouzelná knihovnická lekce líbila a budeme se na ně těšit v dětském oddělení.