Návod, jak si objednat knihy přes online katalog

04.02.2021 16:00

NÁVOD NA ONLINE OBJEDNÁNÍ KNIH

1. Na našich webových stránkách kliknete na odkaz ONLINE KATALOG

2. V pravém horním rohu kliknete na ikonu PŘIHLÁŠENÍ

3. Do prvního řádku vyplníte, buď číslo čtenářské průkazky, nebo svůj e-mail, který máte v knihovně zadaný. Do druhého řádku napíšete PIN, který se skládá z dvojčíslí Vašeho data narození v následujícím pořadí - rok, měsíc, den. PŘ: Datum narození je 5. 11. 1920 - PIN tedy bude 201105.

!!!Pokud se Vám nejde přihlásit, může se jednat o tyto dva problémy!!!:

1) Váš e-mail je registorován ještě na dalšího čtenáře (většinou na dítě v dětském oddělení) - zde musíte použít číslo průkazu (pokud ho nevíte, zavolejte)

2) Jelikož máme nový knihovní systém, nemáte u Vašeho čtenářského konta zadané přesné datum narození - zavolejte a mi Vám ho hned doplníme a vygenerujeme PIN

4. Nyní jste přihlášeni a můžete v katalogu vyhledávat knihy, které chcete objednat nebo rezervovat.

5. Vámi vybranou knihu rozkliknete a kliknete na ikonu ZÍSKAT. Ikona "srdíčka VYBRAT" slouží pouze k Vašemu uložení záznamu o dané knize a když na srdíčko kliknete, kniha se objeví ve Vašem košíku, ale my v knihovně neuvidíme, že o tuto knihu máte zájem!!! Volte tedy prosím tlačítko "ZÍSKAT."

6. Nyní pokud je kniha dostupná, objeví se Vám ikona ODLOŽIT Z POLIČKY, na kterou kliknete a máte knihu objednanou. Kniha se automaticky vypůjčí, tudíž ji nemůže požadovat jiný čtenář a my ji pro Vás v knihovně odložíme. Pokud je kniha vypůjčená, objeví se ikona REZERVOVAT. Kniha se pro Vás odloží hned, jak ji dotyčný čtěnář vrátí.

Prosíme čtenáře, aby si dali pozor na jednotlivé symboly u titulů. Každý znamená něco jiného.