Neotesánek v záhlinické mateřské školce

07.03.2019 14:59

Neotesánek není obyčejný kluk jako ostatní. Nenarodil se svým rodičům jako normální děti, nýbrž ho tatínek začal vytesávat v lese z kusu dřeva. Svoji práci ovšem nestihl dokončit a doma mu v tom maminka zabránila. Z Neotesánka tak byl nedodělaná chlapec, ze kterého pokaždé, když se řídil pravidly slušného chování, opadla přebytečná kůra. S tímto nádherným příběhem od známé spisovatelky Ivony Březinové plným ponaučení se seznámily děti v mateřské školce v Záhlinicích při knihovnické lekci na míru. Děti si zahrály na Neotesánka a pokaždé, když poděkovaly, pozdravily či poprosily, jim paní knihovnice strhla „kůru“ vytvořenou z krepového papíru. Děti ukázaly, že znají základy slušného chování a ve třídě nezůstal ani jeden Neotesánek. Ke konci programu děti zkusily složit obrázky dle předlohy, ze dvou částí vytvořit správný geometrický tvar a prohlédly si nejzajímavější knížky, které v knihovně máme. Jako poděkovaní jsme od dětí dostaly nádherné papírové srdce plné obrázků. Jsme rády, že se jim naše knihovnické lekce líbí a těšíme se na další setkání.