Návod, jak si vypůjčit e-knihy

09.09.2021 10:23

Věděli jste, že knihovny ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz nabízejí svým čtenářům k vypůjčení přes 9 000 e-knih? Navíc odkudkoliv a v rámci ročního čtenářského poplatku?

Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny, která se Vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace eReading s viditelně označeným termínem vrácení.

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až tři tituly najednou bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace. Pokud knihu nestihnete dočíst, můžete si ji opakovaně půjčit a dočíst. Jendu knihu může mít půjčeno více čtenařů naráz.

Postup pro čtenáře

Jak se zapojit do eVýpůjček:

1.       Zaregistrujte se v knihovně.

2.       Stáhněte si zdarma aplikaci Palmknihy v google play nebo Appstore.

3.        V aplikaci se registrujte stejným e-mailem, který máte uvedený v knihovně.

Jak si vypůjčit e-knihu:

1.       Přihlaste se do on-line katalogu Vaší knihovny.

2.       U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“. Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu Vám dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce.

Jak otevřít e-knihu:

1.       Otevřete aplikaci Palmknihy a v záložce "E-knihy" se Vám zobrazí Vámi půjčená kniha. Pouze při tomto musíte být připojeni k internetu.