Návod, jak si vypůjčit e-knihy

05.04.2021 10:23

Věděli jste, že knihovny ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz nabízejí svým čtenářům k vypůjčení přes 9 000 e-knih? Navíc odkudkoliv a v rámci ročního čtenářského poplatku?

Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny, která se Vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace eReading s viditelně označeným termínem vrácení.

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až tři tituly najednou bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace. Pokud knihu nestihnete dočíst, můžete si ji opakovaně půjčit a dočíst. Jendu knihu může mít půjčeno více čtenařů naráz.

Postup pro čtenáře

Jak se zapojit do eVýpůjček:

1.       Zaregistrujte se v knihovně.

2.       Zaregistrujte se na stránkách www.palmknihy.cz (se stejnou emailovou adresou, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu knihovny). Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.

3.       Stáhněte si aplikaci eReading.cz do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší).

Jak si vypůjčit e-knihu:

1.       Přihlaste se do on-line katalogu Vaší knihovny.

2.       U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“. Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu Vám dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce.

Jak otevřít e-knihu:

1.       Otevřete aplikaci eReading. Sekce s „Místními“ (staženými) e-knihami bude zpočátku prázdná.

2.       V horním menu zvolte sekci “ONLINE” a vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.palmknihy.cz.

3.      Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu ze sekce "Online" do "Místní". Pouze při tomto musíte být připojeni k internetu.