Pasování prvňáčků z Břestu

23.06.2021 14:37

Poslední pasování letošního školního roku připadlo na úterý 22. června, kdy se do Hulína vypravili prvňáčci z nedalekého Břestu. Začátek dne však nebyl příznivý, kvůli prudkému přívalovému dešti hrozilo, že se celá akce bude muset zrušit. Naštěstí se počasí umoudřilo a na odpoledne vysvitlo i sluníčko, a tak pan král mohl prvňáčky i jejich paní učitelku přivítat na královské zahradě a společně s princeznou, vodníkem a Křemílkem a Vochomůrkou vyzkoušet děti, co všechno se za uplynulý nelehký rok naučily. Skládání vlastního jména u vodníka a menší hodinu tělocviku u kamarádů z mechu a kapradí zvládly děti s přehledem. Pak už je čekal jen královský test na klasické české pohádky. Pana krále překvapilo, že ani s tímto úkolem děti neměly sebemenší problém. A tak nic nebránilo tomu, aby byly pasovány na čtenáře a za přítomnosti rodičů složily čtenářsky slib. Všem prvňáčkům gratulujeme a děkujeme za krásné dárky. Budeme se těšit v dalším školním roce.