Pasování prvňáčků

25.06.2019 13:48

Už je to celý školní rok, co k nám do knihovny přišli noví prvňáčci, aby se seznámili s naší knihovnou. S blížícím se koncem školního roku jsme se rozhodly prověřit si jejich celoroční práci a dozvědět se, co se všechno naučili. Pro všechny tři první třídy jsme si přichystaly otázky zaměřené na nejznámější české pohádky. Každý žák musel před panem králem Hulínem I. pokleknout a nahlas přečíst otázku i svou odpověď. Následně byl králem pasován na čtenáře hulínské knihovny a od šaška a vodníka si převzal odměnu. Velmi nás překvapilo, jak děti krásně píší a že se většina z nich vůbec nestyděla číst nahlas. S radostí oznamujeme, že všichni prvňáčky naší zkouškou prošli a stali se tak opravdovými čtenáři.