PŘEDÁVÁNÍ SLABIKÁŘŮ

22.11.2018 14:27

Písmenkový král se svou dcerou písmenkovou princeznou přivítali dnes v knihovně hulínské prvňáčky.  Jejich písmenková Veličenstva zkoušela děti v tom, co se za necelé 3 měsíce ve škole naučily. Žáci byli rozděleni do několika skupin po čtyřech. V knihovně se tak objevily skupiny jako například Kobry, Červené pandy, Jednorožci, Andílci, Minecrafťáci, Sovy, Lucy pusy a aj. Prvňáčci měli za úkol přiřadit správná počáteční písmenka k daným obrázkům. A aby to měli těžší, měřil se jim čas. Časově si nejlépe vedla třída 1. C s průměrným časem 24,45 s, za nimi skončila třída 1. A s časem 32,55 s a v těsné blízkosti se umístila 1. B s časem 32,99 s. Všichni byli moc šikovní a ukázali, že ve škole dávají pozor a to si zasloužilo odměnu. Z rukou pana krále a princezny si žáci prvních tříd převzali nové slabikáře, které jim pomohou jejich nově nabyté dovednosti procvičit a hlavně dále rozvíjet, aby se z nich stali opravdový čtenáři a my se s nimi mohli setkávat v našem dětském oddělení.