Předávání slabikářů

09.12.2019 14:26

Ve čtvrtek 5. prosince na prvňáčky čekalo kromě mikulášské nadílky také slavnostní předávání slabikářů. Od začátku školního roku uběhl už nějaký ten pátek a děti se během této doby naučily poznávat určitá písmena. A aby se mohly ve čtení dál zlepšovat, potřebovaly nové slabikáře. Ale nic není zadarmo, a tak si na žáčky počíhal vlk a s ním Červená Karkulka, kteří si jejich znalosti prověřili. Připravili si úkoly, kdy děti musely poznat písmeno a to následně přiřadit ke správnému obrázku. Děti byly tak šikovné, že dokázaly přiřadit i písmena, která se ještě neučily, což byla jasná známka toho, že si nové slabikáře zaslouží. A aby s nimi mohly pracovat, předala jim paní učitelka od nich písmenkový klíč.