Přivítání prvňáčků

04.10.2018 10:00

Týden knihoven už pomalu končí, ale jako tradičně jsme v tomto týdnu přivítali nové žáky a budoucí čtenáře. Dnes do naší knihovny zavítali prvňáčci ze Základní školy v Hulíně. Všechny tři třídy (1.A, 1.B, 1.C) přivítala pohádková dvojice Mach a Šebestová. Poté, co si děti prohlédly prostory knihovny, čekala na ně menší prověrka. Každý prvňáček musel najít počáteční písmeno svého křestního jména a stoupnout si pod něj. Děti tak prokázaly znalost abecedy a tvrdou dřinu prvních měsíců ve škole. Od žáků z 1.B jsme dostali obrázky, které malovali ještě předtím, než k nám přišli, a ztvárnili, jak podle nich vypadá knihovna a co si představují pod pojmem čtení. Proto také na každém obrázku byl vyražen nápis „Ahoj Čtení.“ Moc děkujeme za všechny krásné obrázky a budeme se těšit na prvňáčky na konci roku při jejich pasování na čtenáře.