Setkání se spisovatelkou Lenkou Chalupovou - 3. března 2020 v 17:00

18.02.2020 17:07

Hned na začátku jsme zahájili březen Měsíc čtenářů veřejným setkáním s přerovskou spisovatelkou Lenkou Chalupovou autorkou knih Utopená, Liščí tanec, Pomněnkové matky, Ledové střepy, Začátek aj. Posluchačky se dozvěděly o lásce ke psaní, která paní Chalupovou provází už od dětství, kde se vzaly nápady na jednotlivé knihy, o nepříjemných zkušenostech s vydáváním prvních knih, o zásadách při psaní a do jaké míry je autorka schopná ovlivnit dějovou linku vlastních postav. Jako třešničku na dortu celého setkání, i když trochu kyselou (tak se bude jmenovat nové dílo), nám přivezla paní Chalupová ukázat její novou knihu, která je dle jejich slov z velké části již hotová a měla by vyjít na podzim tohoto roku. Během celé besedy mohly posluchačky klást spisovatelce nejrůznější otázky, a že jich bylo hodně, které nás v povídání zavedly zase na úplně jiná místa spisovatelčina života. Moc děkujeme paní Chalupové, že za námi přijela do hulínské knihovny a mohli jsme tak strávit příjemný literární večer.

Text: E. Koukalová