TŘI TÝDNY PO FRANCII - CESTOVATELSKÁ BESEDA 15. ledna 2019

20.12.2018 14:39

Na první akci knihovny v novém roce 2019 jsme se v úterý 15. ledna sešli v přednáškové místnosti na cestovatelské besedě pana Jaroslava Jaroše, který přijel přednášet o své třítýdenní cestě po Francii. Všichni už jsme viděli, alespoň na obrázku, slavnou Eiffelovu věž, katedrálu Notre Dame, muzeum Louvre nebo Versailles. Ovšem nejslavnější památky jsme s panem Jarošem objeli obloukem a vydali se do méně známých zákoutí Francie. Na začátku přednášky nás pan cestovatel zavedl asi na nejsmutnější místo v celé Francii a to na pláže v Normandii, na kterých proběhla slavná operace Overlord tedy vyloďování spojenců za 2. světové války. Po chmurném začátku jsme ale začali obdivovat krásy Francie v podobě gotických svatostánků, hradů, usedlostí či dobových historických uliček a to od Normandie, Rouen, Remeše, Bretaně, Lurd až po Monte Carlo. Překvapila nás velká účast, do přednáškového sálu dorazilo okolo 35 lidí. Na konci se rozproudila diskuze nad nejrůznějšími dotazy z publika a po jejich zodpovězení jsme odcházeli obohaceni o další krásný cestovatelský zážitek.