Upírská knihovnická lekce

27.10.2021 14:39

Během týdne nás navštívili žáci šestých tříd ZŠ Hulín. První třída přišla v úterý 19. října a druhá dnes 26. října 2021. Obě třídy jsme chtěli seznámit s chodem knihovny, a jak se v knihovně hledá. A abychom to trochu oživili a jelikož se blížil Halloween, zakomponovali jsme do lekce i knižní sérii o poloupírovi Darrenu Shanovi. Povykládali jsme si, o čem knihy jsou, co je to panoptikum, a jaký je rozdíl mezi upíry a vampýry. Žáci se následně rozdělili do dvou týmů (upíři a vampýři) a soupeřili proti sobě v nejrůznějších úkolech a za jejich správné řešení sbírali body. Na konci lekce úspěšnější tým získal sladkou odměnu.

Děkujeme šesťákům za návštěvu a doufáme, že jsme se neviděli naposledy.

Pozn.: První skupina 6. třídy ještě nemusela mít ochranu úst, jelikož se jednalo o homogenní skupinu. Knihovnice ochranu úst měla v obou případech.

Text, foto: E. Koukalová, MěK Hulín