Vlk přivítal předškoláky v knihovně

19.11.2021 11:28

Dnes do knihovny přišli předškoláci z Mateřské školy v Hulíně, kde už na ně čekal vlk z Červené Karkulky, aby je přivítal v knihovně a trochu si prověřil jejich znalosti a připravenost na blížící se zápis do prvních tříd. Vlk nejprve dětem povykládal, jak to v knihovně chodí, co všechno si můžou půjčit, představil jim nejzajímavější knihy a dokonce přečetl svoji příhodu, jak byl nemocný a musel k panu doktorovi. Pak už na předškoláky čekala první zkouška, museli přiřadit správný geometrický tvar šnečkům místo ulity. A protože jim to náramně šlo, vymyslel si vlk další úkol - správně spojit nožičky zvířátek s jejich horní polovinou těla. Na předškoláky si vlk ale jen tak nepřišel, jelikož i to měli vmžiku hotové. Děti si po úspěšně splněných úkolech mohly prohlédnout knížky, pohrát si v dětském koutku, nebo si zahrát společenské hry. Děkujeme za návštěvu a budeme se (možná i s vlkem) těšit zase příště.

Erika Koukalová, vedoucí MěK Hulín