Vlk vyzkoušel předškoláky

11.03.2020 11:39

Dnes do knihovny přišli předškoláci z Mateřské školy v Hulíně, kde už na ně čekal vlk z Červené Karkulky, aby si prověřil jejich znalosti a připravenost na blížící se zápis do prvních tříd. Vlk nejprve dětem povykládal, co je na měsíci březnu po knihovnické stránce zajímavé, představil jim nejnovější knihy a dokonce přečetl svoji příhodu, jak se snažil zbavit škytání. Pak už na předškoláky čekala první zkouška, museli přiřadit geometrické tvary správným šnečkům místo ulity. A protože jim to náramně šlo, vymyslel si vlk další úkol - správně spojit nožičky zvířátek s jejich horní polovinou těla. Na předškoláky si vlk ale jen tak nepřišel, jelikož i to měli vmžiku hotové. Děti si po úspěšně splněných úkolech mohly prohlédnout knížky, pohrát si v dětském koutku, nebo si zahrát společenské hry. Na závěr si zkusil ještě vlk nacpat některé předškoláky do svého hladového břicha, ale nakonec mu všichni zdárně utekli.