Získali jsme ocenění Knihovna Zlínského kraje 2021

13.10.2021 15:09

V první polovině roku 2021 jsme se přihlásili do soutěže Knihovna Zlínského kraje 2021. Ocenění se uděluje za přínos k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb a nadstandartní aktivity knihovny. Knihovny jsou hodnoceny nejen podle počtu svých uživatelů, výpůjček, kulturních a vzdělávacích akcí, ale pro ocenění je důležitý i vzhled a vybavení knihoven, péče o literární dědictví, zapojení do projektů, komunitní činnost knihovny apod. Ocenění je udělováno každoročně zpravidla čtyřem veřejným knihovnám podle okresů.

Naše knihovna byla oceněna již v roce 2014 za vedení paní Jarmily Zakravačové. Podle pravidel soutěže se vítězná knihovna nesmí přihlásit následujících 5 let. Nám se tak nyní po splnění podmínek podařilo navázat na úspěch z roku 2014 a odnést si ocenění Knihovna Zlínského kraje roku 2021. Jsem moc ráda, že se nám to podařilo a i přes velkou personální změnu, která v roce 2020 v knihovně proběhla, se nám podařilo udržet vysoký standard, který hodnotící komise kladně ohodnotila. Myslím si, že velkým plusem, jenž nás odlišil od ostatních knihoven, byla postupně budovaná odpočinková zóna pro teenangery se specifickou younf adult literaturou zažívající v posledních letech velký boom a velká relaxační zahrada. Ovšem celé naše prostory jsou krásné a moderní a my se snažíme našim čtenářům zpříjemnit návštěvu knihovny, jak jen je to možné. Velký dík patří i našemu zřizovateli Městu Hulín za nadstandardní podmínky, které naše knihovna na její velikost má.

Finanční výhra padne na dovybavení odpočinkové zóny, kde chceme pořídit nový regál na knihy a závěsné křeslo pro odpočinek s knihou.

Ocenění si velmi vážíme a doufáme, že u nás budou naši čtenáři i nadále spokojení.

Erika Koukalová, vedoucí MěK hulín