HLOŽEK Stanislav

19.9.1954 Kroměříž

 

            Zpěvák, moderátor. Devět let byl členem dětského sboru v Hulíně. V LŠU studoval hru na klavír a akordeon. V 15 letech už zpíval a hrál na kytaru v tanečním orchestru. Vystudoval stavební průmyslovku, navíc má žurnalistiku. Po maturitě pracoval jako redaktor závodního časopisu v tehdejším Gottwaldově (dnes Zlín). V té době se účastnil různých soutěží amatérských zpěváků, což vyvrcholilo druhým místem na Intertalentu 1975. Natočil několik nahrávek v Plzni a v Brně s orchestrem G. Broma.

            Úspěch přišel v roce 1981, kdy začal vystupovat s Petrem Kotvaldem v programu Hany Zagorové a orchestrem Karla Vágnera. Za singlový hit „Holky z naší školky“ obdrželo duo Kotvald-Hložek zlatou desku Supraphonu, roku 1984 získalo druhou cenu na festivalu v polských Sopotech, vystupoval na festivalech Bratislavská lyra, Děčínská kotva a dalších. Moderátor televizních pořadů „Magion“ a „Vega“.

            Od poloviny 80. let vystupuje sólově. Zpívá, moderuje a podílí se na pořadech pro děti. V pražském Divadle Gubernia účinkoval v muzikálu „Tři mušketýři“ (2009).


Webovky.knihovna.cz Web vznikl za podpory projektu Webovky.knihovna.cz