TESAŘ Antonín

1963 Kroměříž

 

            Fotografovat začal ke konci 90. let a zvolil si inscenovanou fotografii. Vystavoval ve dvou pražských galeriích, v mnoha jiných městech a jako jeden z mála Čechů také dvakrát na Měsíci světové fotografie v Bratislavě. V poslední době odívá své modely do vlastnoručně zhotovených oděvů a doplňků ze zvířecích vnitřností, jako jsou srdce hovězí, plíce, tričko z hovězí bránice. Nazývá své výstavy Haute Couture, což je francouzské označení pro vysoké módní krejčovství. Vytvořil si i vlastní technologii kolorování. Barvy různě vrství na sebe a míchá do nich různé odstíny.

            Absolvoval SPŠ stavebním hmot v Hodoníně, pracoval v Kroměřížské knihovně, provozoval drogerii, s manželkou Komix bar v Kroměříži, pivnici. Někdy roku 1990 si koupil kameru na větší formát, může dělat větší fotky, až 110 x 85 cm. Chce posouvat staré věci někam dopředu, aby jeho fotografie vypadaly jako obrazy starých mistrů. Žil v Hulíně.

            V současnosti žije v Olomouci (od roku 2008). Na svém kontě má několik samostatných výstav a jeho práce visí v galeriích u nás i v zahraničí. Roku 2008 měl výstavu v Kolíně nad Rýnem.


Webovky.knihovna.cz Web vznikl za podpory projektu Webovky.knihovna.cz