Ocenění MARK Zlínského kraje získala naše knihovnice

18. 10. 2023 15.03

V úterý 17. října byla oceněna vedoucí Městské knihovny v Hulíně slečna Erika Koukalová, která obdržela cenu MARK (Mladý, Aktivní, Rozumný, Knihovník) za Zlínský kraj a zároveň postoupila do celorepublikového kola. „V celorepublikovém kole to bohužel nevyšlo, ale konkurence byla vysoká a kolegové z ostatních krajů dělají také úžasné věci a věřím, že bylo velmi těžké vybrat z nás jen jednoho, který obdrží to nejvyšší ocenění,“ uvedla slečna Koukalová. Zlínský kraj společně s Krajskou knihovnou Františka Bartoše ve Zlíně ocenil práci nejen knihovníků, ale i veřejných knihoven. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v Baťově mrakodrapu za přítomnosti radní pro kulturu a školství a dalších významných osobností veřejného a kulturního života, starostů a zastupitelů měst a obcí Zlínského kraje. „Já osobně jsem velmi šťastná, že se mi povedlo získat ocenění v rámci Zlínského kraje. Je to pro mě krásná zpětná vazba, že svoji práci dělám dobře, má smysl a pomáhá posouvat knihovnictví v Hulíně tím správným směrem,“ zhodnotila své pocity slečna Koukalová. Slavností předávání bylo pro slečnu Koukalovou takové déjà vu, jelikož v roce 2021 ve stejných místech převzala ocenění za nejlepší knihovnu Zlínského kraje. „Myslím si, že můžeme být rádi, že slečna Koukalové vede naší knihovnu. Svoji práci dělá zodpovědně a s nadšením, nebojí se zkoušet nové věci, které dříve s knihovnictvím neměly nic společného. Zároveň ale zůstává věrná jádru knihovnické práce – vede děti ke čtení, pořádá besedy a knihovnické lekce, komunikuje se čtenáři a neustále se vzdělává,“ uvedla Jarmila Zakravačová ředitelka MKC Hulín, jehož je knihovna součástí. Slečně Koukalové moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i do budoucna.