Bookstart: S knížkou do života

13. 3. 2024 17.21
Tradiční spolupráce s MÁTOU Hulín.

V úterý 12. března se v naší knihovně odehrálo každoroční setkání v rámci projektu "Bookstart: S knížkou do života".

Prostřednictvím této akce měli rodiče s dětmi možnost nahlédnout do světa naší knihovny a jejich možností. Pro malé návštěvníky jsme připravili krásné knihy různých žánrů, které sloužily jako ukázky toho, co všechno knihovna nabízí. Kromě toho byly připraveny zábavné hry a tvořivé dílničky, které dodaly celé akci nezapomenutelný nádech zábavy a kreativity.

Vrcholem setkání bylo odměnění každého dítěte začátečnickým knižním setem, který slouží jako první krůček do světa čtení a objevování nových příběhů. Tento set má za cíl povzbudit děti ke čtení a posílit jejich vztah ke knihám a knihovně jako takové. Někteří malí čtenáři využili benefitu – zápisné zdarma – a stali se našimi čtenáři, což nás nesmírně těší. Získání nových čtenářů je nejen důležité pro budoucnost knihovny, ale také pro celkový rozvoj společnosti.

Rádi bychom tímto poděkovali všem rodičům a dětem, kteří se zúčastnili této akce, a těšíme se na jejich další návštěvu v knihovně.

Text, foto: E. Koukalová