Noc s Andersenem - Když Pokémoni ožívají

25. 3. 2024 11.46
Tradiční přespání v knihovně.

Každý rok se v naší knihovně koná jedna z nejvíce očekávaných událostí pro malé čtenáře - "Noc s Andersenem.“ Letošní noc byla věnována jednomu z nejpopulárnějších fenoménů napříč generacemi - Pokémonům! A jaké to bylo dobrodružství! Děti se večer shromáždily v knihovně s nadšením a očekáváním. První úkol? Vybrat si svého prvního pokémona. Se zavázanými oči si po hmatu vylosovaly jejich prvního parťáka v tomto dobrodružství. Ale to bylo jen začátek! Následovala neuvěřitelně kreativní část akce. Každý z nocležníků měl za úkol vymyslet si vlastního, unikátního pokémona. Vymýšleli jméno, vlastnosti, design či útoky. To vše zaznamenali do typických pokémon karet, které zná snad každý. Ale jak mít u sebe svého Pokémona po celou noc? I tuto otázku jsme brzy vyřešili. Děti si vyrobily vlastní pokebally. A každý byl jiný, jedinečný. Ale to nebylo všechno! Speciální host akce, slečna Verča, se připojila k dětem a představila jim svůj koníček - cosplay. S názorným příkladem jednoho z anime kostýmů, rozproudila v dětech zvědavost a nadšení k tomuto uměleckému projevu. Všichni se s Verčou vyfotili a mohli si tak odnést domů památku. Ale nebyla to jen tvorba a umělecké aktivity, které událost oživily. Děti si také zasportovaly (zachraňovaly plamínek Charmandera), lovily po knihovně Pokémony a ukládaly si je do svým pokedexů, četly si, koukaly na film a samozřejmě ponocovaly. Večer byl plný zábavy a dobrodružství. Ráno, když se děti probudily ve svých spacácích na podlaze knihovny, nechyběla ani snídaně. Poté následovalo skládání pokémon origami a předání pamětních listů a drobných dárků, aby si děti tuto nezapomenutelnou noc mohly odnést domů. Chtěli bychom poděkovat všem dětem za účast a za to, že udělaly z této noci něco opravdu nezapomenutelného. Doufáme, že se dětem noc s Andersenem líbila stejně jako nám a že se budou těšit na další takovéto dobrodružství v budoucnosti!

Text: E. Koukalová, foto: L. Polišenská

Více fotografií v galerii.