Ohlédnutí za Týdnem knihoven

10. 10. 2022 16.29
Tradiční Týden knihoven je za námi.

V letošním roce se uskutečnil již 26. ročník celorepublikové akce Týden knihoven, do které se zapojila jako již tradičně i naše knihovna. Během tohoto podzimního týdne čekalo na naše čtenáře plno benefitů a akcí. Klasikou zůstala registrace pro nové čtenáře zdarma a promíjení upomínek za pozdní vrácení. Během prvního říjnového týdne jsme ještě uspořádali komiksový workshop pro 5. třídy ZŠ Hulín, Křemílek s Vochomůrkou přivítali letošní tři třídy prvňáčků a ukázali jim naši knihovnu a odpolední výpůjční doba v dětské oddělení patřila RVR herně, která dětem i dospělým představila moderní technologie jako programování robotů a virtuální realitu. Celou akci jsme zakončili v pátek 7. října Světýlkovým průvodem, na kterém se sešel rekordní počet účastníků, jenž se blíží k tisícovce. Na závěr průvodu vystoupili v letním kině Marika Koňářová s písečnou animací a skupina FAJRáci s ohňovou show.

Všem moc děkujeme za účast během celého Týdnu knihoven a už teď se těšíme na další ročník.

Text: E. Koukalová