Seznámení s provozem knihovny

14. 10. 2022 11.25
Žáci 6. tříd se seznámili s provozem knihovny.

V úterý 11. října 2022 nás v knihovně navštívily dvě třídy 6. tříd ZŠ Hulín.  Pro děti jsme si připravili základní seznamovací lekci, ve které jsme si ukázali, jak se vyznat v knihovně, kde je co uložené, co jaká barva znamená a jak vyhlédávat v online katalogu. Kromě prohlídky knih, jsme žákům i představili naše nové roboty jako ukázku, že knihovny se rozvíjejí i v oblasti technologií. Každý žák si několikrát mohl vyzkoušet naprogramovat Bee-bota podle úkoly, který měli zadaný. Věříme, že se žákům u nás líbilo a budeme se těšit na další setkání.

V odpoledních hodinách nás navštívila zase družina ZŠ Hulín. Tentokrát se jednalo převážně o prvňáčky a druháčky, ale objevily se mezi nimi i starší děti. Ukázalo se, že na věku nezáleží a roboti umí nadchnout všechny věkové kategorie. Programování je jednoduché, takže s ním nikdo neměl problém. Děti z družiny se samozřejmě podívaly i na knihy a většina z nich si odnášela plnou náruč knih.