Povídání o pejskovi a kočičce

4. 11. 2022 10.49
Knihovnická lekce pro 2. třídy ZŠ Hulín.

V úterý 1. listopadu a ve čtvrtek 3. listopadu zavítali do naší knihovny žáci 2. tříd ZŠ Hulín. Tentokrát jsme si pro děti připravili povídání o známých zvířecích kamarádech Pejskovi a Kočičce. Nejprve jsme zjišťovali, zda děti vůbec knihu znají a jestli vědí názvy některých příhod. Pověděli jsme si i o jiných slavných knižních či filmových pejscích a kočičkách. Paní knihovnice pak měla v plánu přečíst dětem povídku Jak pejsek s kočičkou dělali k svátku dort, ale žáci ji velmi překvapili, když chtěli povídku přečíst sami. Společně jsme vzpomínali, co všechno do dortu Kočička s Pejskem dali. Pověděli jsme si také něco o zdravém a nezdravém jídle a nakonec žáci přiřazovali názvy příhod k obrázkům. Nechyběl ani čas na volné prohlížení ostatních knih. Moc děkujeme druhým třídám za návštěvu.
Text,foto: E. Koukalová